Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. O krevetkách
  3. Kŕmenie krevetiek
Kŕmenie krevetiek
krmení krevetekV porovnaní s rybami a ďalšími obyvateľmi akvária, strava okrasných kreviet je úplne odlišná, najmä pokiaľ ide o príjem živín a trávenie.
V prírode sú krevetky zvyknuté jesť celý deň. Svojimi štetinatými klepetami požierajú takmer neustále biofilm tvorený z baktérií a drobných rias. Sú stále v pohybe a získavajú tak veľké množstvo živín. Ich tráviaci trakt je dokonale prispôsobený k tomuto spôsobu jedenia. Jedlo sa vďaka vlneniu svalov neustále posúva v čreve, kde sa potrava trávi. Krevety nie sú schopné ukladať veľké množstvo potravy v žalúdku, preto je pre nich veľmi dôležité jesť takmer neustále.
Ak krevety v akváriu nenájdu dostatok potravy k jedlu ich tráviaci systém sa veľmi skoro vyprázdni. Nepravidelný prísun potravy môže znižovať ich vitalitu. Ľahko sa to dá spoznať pri pohľade na ich črevo, ktoré je u mnohým druhov kreviet jasne vidieť, keď je naplnené. Ak je naplnené s medzerami, alebo úplne prázdne (viď. obrázok), je to známka toho, že krevetky nemajú dostatočný prísun potravy.

Je lepšie kŕmiť pravidelne, alebo len čas od času?

 

Kŕmenie čas od času alebo nepravidelné kŕmenie v malých dávkach sa neodporúča z dôvodov uvedených vyššie. Tieto kŕmne metódy môžu čoskoro viesť k nedostatkom, a to najmä vo chvíli, keď sa v akváriu nenachádza dostatok biofilmu.

Rôzne pelety, alebo tablety poskytujú obvykle skvelý prísun potravy a vitamínov, ale len krátkodobo. Ak krevetky nenachádzajú v akváriu dostatok potravy, vedie to ku stresovým situáciám, ktoré znižujú ich obranyschopnosť a odolnosť voči chorobám a parazitom.

 

Ktorý spôsob kŕmenia je pre krevety najlepší?


Správne kŕmenie kreviet spočíva v zaistení prísunu potravy po celý deň, nie len v pravidelných hlavných dávkach. Krevetky by mali v akváriu nájsť rôznorodú potravu po celý deň..

 

GlasGarten - Shrimp Dinner zabezpečí vaším krevetkám všetky potrebné látky a tak v nádrži nájdu vždy to, čo zodpovedá ich prirodzenej potrave.

Glasgarten - Shrimp Snacs je doplnkové krmivo s rôznymi príchuťami a ďalšími dôležitými prísadami pre vyvážené prikrmovanie.

 

 

Novinky z nášho blogu

Mandľovník morský - Catappa leaves
23.03.2020 O produktoch
Mandľovník morský - Catappa leaves
Listy mandľovníka morského sú často označované ako "vodný kondicionér" kvôli svojej schopnosti meniť vodnú chémiu v akváriu. čítať celé
Ploskule - škodcovia krevetiek
Ploskule - škodcovia krevetiek
Ploskule si do akvária prinesiete pravdepodobne s novou rastlinou. Sú to červy dosahujúce priemernú veľkosť 0,3 - 1,0 cm. čítať celé
Bacter AE, čo je a ako používať?
21.03.2020 O produktoch
Bacter AE, čo je a ako používať?
Zo skúseností tých najúspešnejších chovateľov vyplýva, že sa krmivo Bacter AE radí medzi špičkové krmivo pre krevetky. Popularitu si získalo vďaka tom... čítať celé
Prečo krevety prichádzajú o vajíčka
15.03.2020 Chov kreviet
Prečo krevety prichádzajú o vajíčka
Ak chováte krevety, určite počítate tiež s tým, že sa začnú sami rozmnožovať. Chovatelia ale často riešia problém, ktorý súvisí s tým, že krevety o va... čítať celé

 Spolupracujeme

Copyright © 2020 krevetarko.sk | design by LUCZI WEBSITE
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk