Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. O produktoch
  4. Bacter AE, čo je a ako používať?
21.03.2020
O produktoch

Bacter AE, čo je a ako používať?

Poskytuje to dôležité, čo je pre krevetky treba a na krevetkách je to jednoducho poznať.

Najväščie benefity krmiva Bacter AE:

  • Pomáha krevetky udržiavať v kondícii, čím im predlžuje plnohodnotný život
  • Vďaka svojmu zloženiu prospieva ich zdraviu
  • Neznečisťuje vodu
  • Podporuje rast biofilmu, bez ktorého sa krevetky nezaobídu
  • Dostane sa k všetkým krevetkám


Výhody pre čerstvo vyliahnuté krevetky

Jeho pôsobenie prispieva k podpore baktérií a rastu biofilmu v celom akváriu, takže tiež významne prispieva k prežitiu čerstvo vyliahnutých krevetiek, tie sa totiž z dôvodu bezpečia skrývajú a zostávajú vo svojich skrýšach dlhšiu dobu. Toto krmivo sa ale dostane všade a ku všetkým bez ohľadu na to, v ktorej časti nádrže práve sú. Takže si ku krevetkám vlastne samo nachádza cestu a tým odpadá stres s opúšťaním úkrytov a zložitým hľadaním potravy.

Nebenefitujú z neho len silné a dospelé krevety, ale aj všetky ostatné, vrátane slimákov, ktorý s krevetami možno chováte.

Čo je vlastne Bacter AE

Jedná sa o sušený biofilm v prášku. Baktérie, ktoré obsahuje, sa aktivujú v styku s vodou. Zbavujú vodu toxických látok, obohacujú ju o potrebné mikroorganizmy, aminokyseliny a enzýmy. Krevetky oveľa lepšie prospievajú, pretože priaznivo ovplyvňuje ich tráviace procesy.
Bacter AE obsahuje aminokyseliny, polysacharidy, xylanázu, glukanázu, amylázu, proteázu, hemicelulázu, Bacillus subtilis, Pediococcus acidilactici (Lactobacillus).
Biofilm síce nemáme možnosť vidieť voľným okom, pretože je to veľmi jemná vrstva slizu, ktorá sa skladá z mikroorganizmov, ale vo voľnej prírode je to hlavný zdroj potravy nielen pre krevety. Vašim krevetkám vlastne nemôžete dopriať nič lepšie.

Ako kŕmiť s Bacter AE

Buď môžete množstvo, ktoré chcete dať do nádrže vsypať do vody. Prášok sa veľmi rýchlo rozšíri všade po nádrži. Alebo ho zriedite vo fľaši, pretrepete a do nádrže vlejete. Efekt bude veľmi podobný. Ak však máte viac akvárií, potom v prípade, že využijete postup s fľašou, si veľmi ľahko označíte, koľko ml z nej chcete pridať do každého akvária.
Čo sa týka dávkovania, postup je popísaný priamo na krmive. Je však možné, že si na základe vlastných skúseností prispôsobíte dávkovanie tak, aby vyhovovalo predovšetkým vášmu chovu.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

 Spolupracujeme

Copyright © 2020 krevetarko.sk | design by LUCZI WEBSITE
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk