Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Chov kreviet
  4. Ako krevetkám zaistiť čo najdlhší a prosperujúci život

Ako krevetkám zaistiť čo najdlhší a prosperujúci život

Základom je správna teplota, pH, KH, GH a TDS musí byť v optimálnom rozmedzí. Raz za čas je tiež potrebné vodu v akváriu meniť a to najmä kvôli odstráneniu dusičnanov. Názor na to, ako často vodu meniť je rôzny. Zo skúseností tých najlepších chovateľov vyplýva, že časté alebo veľké zmeny vody sú zabijakom kreviet.

Nekŕmte ich veľa, ale ani málo

Ďalším dôležitým bodom je zabezpečenie dostatočného a vhodného krmiva. Mladé krevety potrebujú inú skladbu krmiva, než krevety dospelé. Ak budete chovať čerstvo vyliahnuté krevety s dospelými, je potrebné myslieť na to, aby sa tie najmenšie k jedlu tiež dostali a mali ho dostatok. V ideálnom prípade im ho naservírujte priamo na tie miesta, kde sa vyliahli, pretože tam prvé dni hľadajú bezpečie a útočisko. Tieto malé krevetky nepotrebujú nadbytok jedla, skôr ocenia častejšie kŕmenie.

Špeciálna aj prirodzená potrava

Skvelou voľbou je výber krmiva, ktoré je špeciálne určené konkrétnemu druhu kreviet, pretože takéto bude obsahovať všetko, čo krevetky potrebujú. Krmivo, ktoré v podstate obsahuje rozomletý biofilm, je pre krevety výhodné kvôli tomu, že obsahuje to, čo inak prirodzene rastie v nádrži a krevetky to zbierajú. Výhodou krmiva môže byť jeho prášková konzistencia, pretože sa dostane všade, kam treba a krevety si ho nájdu. Na prilepšenie by ste krevetám mali dávať napríklad komárie larvy, artémie, ale aj špenát, cuketu, mandľové listy, listy jelše, ale aj žihľavy. Fajn sú tiež drievka. Listy aj drievka nielen, že vytvárajú ďalšiu dávku biofirmu, ale poskytujú krevetkám aj toľko žiadané úkryty. 

Aj riasy mají svoju užitočnú úlohu

Riasy patria k prirodzenej potrave kreviet. Majú svoj podiel na tom, aby sa krevetkám dobre darilo. Rad chovateľov sa ich snaží úplne zbaviť, ale to nie je dobrý krok. Áno, ak riasy pokryjú sklo nádrže, potom sa ho nezdráhajte očistiť, ale nemusíte sa nutne zbavovať všetkých, myslite na dobro vašich kreviet, ktoré z ich prítomnosti ťažia.

Rybky a krevety dohromady?

Téma, ktorú riešia snáď všetci chovatelia kreviet. Všeobecne zo skúseností vyplýva, že to nie je úplne najlepší nápad. Rybky často na krevetky útočia a tiež ich aj požierajú. Navyše vo vzájomnom súžití krevetkám neprinášajú ani desatinu toho, čo im môžu ponúknuť slimáky. Ak teda chcete parťáka pre krevetky, zabudnite na rybky a voľte slimáky.

Rastliny a krevetky 

Vhodné rastlinky sú skvelé, pretože ponúkajú priestor pre hojne využívané úkryty, ktoré krevetky milujú a dodávajú im pocit bezpečia. Zároveň sú skvelým útočiskom pre mikroorganizmy a riasy. To znamená, že je to opäť veľký benefit pre krevetky. V neposlednom rade pomáhajú absorbovať toxické látky, ktorými sú dusitany, dusičnany, ťažké kovy, amoniak atď.

Efektívna filtrácia je nevyhnutná

Penové filtre sú bezpečné vďaka tomu, že zabraňujú nasatiu kreviet. Tiež poskytujú priestor pre usadenie biofilmu, čo je pre prežitie kreviet viac než žiadané. Filter v spojení s rastlinami, ale napríklad aj slimákmi je skvelým spôsobom, ako poskytovať krevetám to najlepšie prostredie.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi

 Spolupracujeme

Copyright © 2020 krevetarko.sk | design by LUCZI WEBSITE
Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk